На Ковельщині ліси є, – cкулинський лісничий


У Скулинському лісництві відбулася екскурсія, де показали як спеціалісти доглядають за лісом. Для волинських лісівників – лісовідновлення є одним із важливих пріорітетів у роботі, тому щовесни на території області відбувається масова акція з висадження молодого лісу. Найкращим часом для посадки нових дерев є весна, - повідомляє Олена Клинова з Ковель.Район.

За перше півріччя 2019 року на Волині провели лісовідновлення на площі 6812 га при запланованому 6750 га. Загалом, під час посадки лісу використали понад 20 мільйонів штук стандартних сіянців із власних розсадників. У лісовому господарстві зазначають, що по всій області було багато волонтерів, які бажали допомоги висадити новий ліс.

З посадкою лісу все тільки починається, бо для того, щоб саджанці виросли, їх потрібно ретельно доглядати і не один рік, а це – клопіткий процес. Щоб вберегти майбутній ліс, потрібно створити сприятливі умови для його росту і розвитку. Лісівники повинні оправляти саджанці після розмивів, видування ґрунтів, періодично розпушувати ґрунт і одночасно видаляти у рядках і міжряддях трав'яну рослинність, самосіви, порослі малоцінні породи.

Догляди за лісом бувають механізовані та ручні. Механізовані догляди проводяться тракторами МТЗ-92 в агрегаті з культиваторами КЛД-1,8 або КЛБ -1,7 в основному на ділянках з лісовими культурами у перші три роки. Механізовано проводяться також догляди мотокущорізами – в процесі зрізається трав'яниста чагарникова рослинність у міжряддях, створюються оптимальні умови для росту лісових культур на ділянках.

 
 


Не менш важливим напрямком роботи лісівників є захист лісу від пожеж і незаконних порубок. Ці стратегічні напрямки для лісівників не є дешевими. Загалом на заходи з догляду та охорони за лісовими насадженнями волинські державні лісогосподарські підприємтсва витрачають близько 18 мільйонів гривень на рік.


Про те, як доглядають за лісовими культурами у масивах Скулинського лісництва розповів лісничий Леонід Лисюк. Спеціаліст зазначає, що жителям Ковельщини не потрібно боятися зникнення і вирублення лісів, оскільки у даному лісництві роблять все для того, щоб завжди був цикл відновлення. 

 

«Наймолодшою є ділянка, де ліс садили журналісти восени минулого року. Площа – 0,3 га. Висаджено сосну, дуб, ялину. Приживлюваність – не 100%. Ще одна ділянка – в 11 кв. Скулинського лісництва. Сьогодні проводиться сприяння природному поновленню. Площа – 0,2 га. Лісові культури створені навесні 2018 року. Створювали вихованці Скулинського шкільного лісництва. Догляд проводиться культиватором КЛБ -1,7 в агрегаті з трактором МТЗ. Це механізований догляд, який є дешевим і швидким. За день трактор може опрацювати кілька гектарів», – зазначає лісничий Скулинського лісництва Леонід Лисюк.

 
Також показали, як доглядають за молодим лісом за допомогою мотокущорізів.

 

«Ділянка, на якій проводиться механізований догляд мотокущорізом, – є найстаршою серед усіх оглянутих, лісовим культурам – 3 роки. Уже недіцільно проводити догляди культиватором. Крім того, тут багато берези, яку КЛБ не бере – не захвачує повністю міжряддя. Тому необхідні працьовиті людські руки», – додає спеціаліст. 

 


 

Пелет гранули

Пелет гранули

З невпинним підвищенням цін на нафту і газ пропорційно зростає попит на деревні гранули, які використовують для опалювання житлових будинків шляхом спалювання в невеликих гранульних котлах, печах і камінах або твердопаливних котлах.

Палетна заготовка для європіддонів

Палетна заготовка для європіддонів

Палетна заготовка являє собою деталь транспортної тари з твердою підставою, основною функцією якої є переміщення, зберігання і транспортування спеціальними механізмами різноманітних товарів. Класифікується за розмірами.

Деревне вугілля

Деревне вугілля

Високоякісне деревне вугілля, виготовлене з екологічно чистої деревини твердолистяних порід, використовують для якісного і швидкого приготування їжі на грилі, барбекю, а також промислового виробництва.