У Держекоінспекції розповіли, скільки деревного вугілля роблять у ЄС із української деревини


У Державній екологічній інспекції України повідомляють, що частка української деревини у виготовленні деревного вугілля у Європейському Союзі становить 22%, - повідомляє Перший Діловий телеканал


За словами голови відомства Андрія Мальованого, це випливає з даних компанії EOS Data Analytics та Інституту космічних досліджень НАН України. Вони загалом спрогнозували, що через 30-40 років кільком регіонам України, зокрема Рівненщині і Житомирщині, загрожує перспектива залишитися без лісу через масові незаконні вирубки, а також експорт вітчизняної деревини за кордон. І це, зважаючи на те, що зараз Україна – у десятці найбільших лісових європейських держав: 8-ме місце – за площею лісів, 6-те – за запасами деревини. 

Так, щомісяця Держекоінспенція фіксує у середньому близько 200 фактів незаконної вирубки. В Україні винищуються цілі лісові масиви, такі масштаби межують із екоцидом. Навіть світові бренди, такі як IKEA – підозрюють у використанні для виробництва своєї продукції деревини із вкраденого з України лісу, наголошує посадовець.

Відомство минулого року нарахувало більше 354,6 мільйонів гривень збитків від знищення лісів – показник на 112% вищий порівняно з попереднім роком. І лише за 5 місяців поточного року збитків завдано на близько 130 мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше Держекоінспекція пропонувала збільшити штрафи за вирубку лісів.

Також ми писали, що президент України Володимир Зеленський заявив про те, що незаконну вирубку лісів у карпатському регіоні зупинено. 

Пелет гранули

Пелет гранули

З невпинним підвищенням цін на нафту і газ пропорційно зростає попит на деревні гранули, які використовують для опалювання житлових будинків шляхом спалювання в невеликих гранульних котлах, печах і камінах або твердопаливних котлах.

Палетна заготовка для європіддонів

Палетна заготовка для європіддонів

Палетна заготовка являє собою деталь транспортної тари з твердою підставою, основною функцією якої є переміщення, зберігання і транспортування спеціальними механізмами різноманітних товарів. Класифікується за розмірами.

Деревне вугілля

Деревне вугілля

Високоякісне деревне вугілля, виготовлене з екологічно чистої деревини твердолистяних порід, використовують для якісного і швидкого приготування їжі на грилі, барбекю, а також промислового виробництва.