Мінекономіки хоче скасувати мораторій на експорт необробленої деревини


Міністерство економіки України пропонує скасувати мораторій на експорт необробленої деревини, який діє з 2015 року і впровадити електронний облік деревини. Про це йдеться в законопроекті, опублікованому на сайті відомства.

Згідно з документом, лісокористувачі повинні будуть вносити в систему інформацію про походження, заготівлі та реалізації деревини. Також хочуть впровадити сертифікати про походження деяких виробів з деревини та розширити перелік категорій, які повинні мати сертифікат для вивезення за кордон.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, зокрема передбачаються наступні зміни:

У міністерстві відзначили, що прийняття законопроекту дозволить Україні виконати зобов'язання щодо Угоди про асоціацію з ЄС і виконати постанову Арбітражу, який визнав мораторій незаконним і таким, що суперечить Угоді про асоціацію з ЄС.

Пелет гранули

Пелет гранули

З невпинним підвищенням цін на нафту і газ пропорційно зростає попит на деревні гранули, які використовують для опалювання житлових будинків шляхом спалювання в невеликих гранульних котлах, печах і камінах або твердопаливних котлах.

Палетна заготовка для європіддонів

Палетна заготовка для європіддонів

Палетна заготовка являє собою деталь транспортної тари з твердою підставою, основною функцією якої є переміщення, зберігання і транспортування спеціальними механізмами різноманітних товарів. Класифікується за розмірами.

Деревне вугілля

Деревне вугілля

Високоякісне деревне вугілля, виготовлене з екологічно чистої деревини твердолистяних порід, використовують для якісного і швидкого приготування їжі на грилі, барбекю, а також промислового виробництва.